dinsdag 11 december 2018 U bent niet ingelogd (inloggen)
Geplaatst op: 28 oktober 2017 om 15:16

Melbourne - De Speedway Grand Prix van Melbourne is vandaag gewonnen door Jason Doyle, en hiermee heeft hij ook de Wereldtitel binnen gesleept. Doyle stond bij aanvang van de Grand Prix al 14 punten voor op zijn directe concurrent Patryk Dudek. Tijdens de derde heat van de wedstrijd pakte Doyle wederom te overwinning, en wist hierdoor genoeg punten te verzamelen om voortijdig de Wereldtitel te behalen. Dudek werd uiteindelijk tweede in het kampioenschap, voor Tai Woffinden die derde werd.

Dudek is met zijn tweede plek in het kampioenschap de beste 'rookie' in het Wereldkampioen speedway ooit. Nog nooit eerder wist een nieuwkomer in het Grand Prix circus zo'n goede score te behalen. Voor de derde plek in het kampioenschap was er overigens een eigen race gaande. Tussen Woffinden en Maciej Janowski zaten slechts twee puntjes, maar uiteindelijk trok Woffinden toch aan het kortste eind.

In de grote finale heat van de wedstrijd was er aanvankelijk een sterke race gaande. Dudek zette alles op alles om na de verloren strijd van het kampioenschap toch nog de Melbourne Grand Prix te winnen. Nadat hij aan het eind van de tweede ronde erg wijd ging waren zijn kansen verkeken en gaf de Pool de strijd op. Doyle won de wedstrijd voor Woffinden en Bartosz Zmarzlik werd sterk derde.

Zoals elk jaar gaat de top acht van het kampioenschap door naar het volgende seizoen. De top acht was voorafgaand de wedstrijd al redelijk verdeeld, al speelde er nog een strijd voor de achtste plek tussen Matej Zagar en Martin Vaculik. De voorsprong van Zagar op Vaculik was echter te groot, en Vaculik kon dit dan ook niet goed maken.

Fredrik Lindgren kon na de wedstrijd ook opgelucht ademhalen want vanwege een blessure kon hij niet aantreden. Lindgren werd uiteindelijk achtste in de eindstand, en Vaculik werd op negen punten achterstand negende in de eindstand. Voor de Slovaak is het nu hopen dat hij een wildcard zal krijgen zodat hij ook volgend jaar weer Grand Prix’s kan rijden.

Onze Oosterbuur, Martin Smolinski, kan zeker tevreden zijn met zijn optreden in Australië. Smolinski wist in totaal zes punten te halen en zat er zeker lekker bij, inclusief een heatoverwinning in zijn derde heat. De Duitser mocht als reserve rijder vanwege verschillende blessures tijdens de laatste zes wedstrijden aantreden, en heeft in totaal 25 punten behaald.

De eindstand:

1. Jason Doyle (12,15,10,13,15,13,5,14,17,18,10,19) 161 
2. Patryk Dudek (13,9,16,13,14,10,5,13,11,6,18,15) 143 
3. Tai Woffinden (8,13,9,7,11,9,14,18,5,6,15,16) 131 
4. Maciej Janowski (6,16,13,6,17,17,13,6,7,7,5,9) 122 
5. Bartosz Zmarzlik (6,12,6,8,7,16,15,10,2,12,14,13) 121 
6. Emil Sayfutdinov (12,6,13,2,14,11,10,11,11,12,7,8) 117 
7. Matej Zagar (10,1,10,4,11,12,3,7,15,13,11,10) 107 
8. Fredrik Lindgren (16,16,5,6,8,7,18,11,11,9,-,-) 107 
--
9. Martin Vaculik (16,10,8,10,1,4,10,7,14,5,5,9) 99 
10. Chris Holder (6,6,4,11,7,10,6,2,14,9,7,3) 85 
11. Piotr Pawlicki (7,7,18,7,4,1,6,9,4,6,10,2) 81 
12. Antonio Lindback (2,6,4,9,8,7,19,5,4,8,1,4) 77 
13. Peter Kildemand (-,-,1,8,3,10,4,-,10,10,8,6) 60 
14. Greg Hancock (11,4,5,18,7,0,-,-,-,-,-,-) 45 
15. Niels K Iversen (9,9,7,3,3,7,6,-,-,-,-,-) 44 
16. Vaclav Milik (-,-,-,13,-,-,-,7,-,-,11,-) 31 
17. Martin Smolinski (-,-,-,-,-,-,1,4,8,4,2,6) 25 
18. Max Fricke (-,-,-,-,-,-,-,-,1,6,4,-) 11 
19. Pawel Przedpelski (-,0,-,-,-,-,-,-,-,-,10,-) 10 
20. Nicki Pedersen (3,5,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-) 8

De uitslag

R Naam Nat1234567P
1 Jason Doyle 333232319
2 Tai Woffinden 321332216
3 Bartosz Zmarzlik 211323113
4 Patryk Dudek 233133015
5 Matej Zagar 13132010
6 Martin Vaculik 2320209
7 Maciej Janowski 2032119
8 Emil Sayfutdinov 3202018
9 Rohan Tungate 336
10 Martin Smolinski 013116
11 Peter Kildemand 1221Fd6
12 Antonio Lindback 012014
13 Justin Sedgmen 121004
14 Brady Kurtz 3T3
15 Chris Holder 1F0203
16 Davey Watt F10113
17 Sam Masters T00022
18 Piotr Pawlicki 0Fd2TN2
Semi finale 1Zmarzlik, Doyle, Janowski, Zagar.
Semi finale 2Dudek, Woffinden, Sayfutdinov, Vaculik.
FinaleDoyle, Woffinden, Zmarzlik, Dudek.