maandag 17 december 2018 U bent niet ingelogd (inloggen)
Geplaatst op: 4 maart 2018 om 09:16

Berlijn - Met een 21 punten maximum heeft Dmitry Koltakov gisteravond in Berlijn de vijfde ronde van het WK IJsspeedway gewonnen. Met grote overmacht won Koltakov weer alle heats die er te winnen waren, en hij heeft inmiddels een wedstrijd qua punten aan voorsprong in het klassement. De tweede plek ging naar de eeuwige tweede Dmitri Khomitsevich, en Martin Haarahiltunen werd erg sterk derde.

Daniil Ivanov miste het podium maar was over het algemeen wel tevreden met de wedstrijd, 'behalve de finale heat' aldus Ivanov later die avond in het hotel. Ivanov staat inmiddels nog op de tweede plek in de tussenstand, maar de aansluiting met Koltakov lijkt inmiddels compleet verdwenen te zijn. Franky Zorn leek gisteravond zijn vorm weer terug gevonden te hebben en werd netjes vijfde. Aangemoedigd door vele Oostenrijkers wist Zorn zich aardig te mengen met de Russen, en ook zijn landgenoot Harald Simon reed erg sterk.

Voor de andere Russen liep de wedstrijd overigens niet helemaal zoals gewenst. Sergey Karachintsev reed zijn eerste drie heats flink in de punten maar blesseerde zich daarna aan zijn voet. Twee nul scores werden vervolgens genoteerd en de halve finale liet Karachintsev schieten. Dinar Valeev had helemaal een slechte avond en scoorde slechts vier puntjes en werd hiermee 13de in de uitslag.

Jasper Iwema reed een erg sterke wedstrijd en behield tijdens alle heats de aansluiting. 'Met de wedstrijd van vandaag ben ik erg tevreden, maar ik heb niet maximaal kunnen scoren. Hier en daar wat puntjes laten liggen' aldus Iwema. In totaal wist Iwema drie punten te behalen. Vandaag gaat om 14:00 het WK verder met de zesde finale wedstrijd.

De uitslag

R Naam Nat1234567P
1 Dmitry Koltakov 333333321
2 Dmitri Khomitsevich 333232218
3 Martin Haarahiltunen Fd30322111
4 Daniil Ivanov 333133016
5 Franz Zorn 22133011
6 Harald Simon 21330110
7 Niclas Svensson 21222110
8 Sergey Karachintsev 32200M7
9 Jan Klatovsky 022217
10 Stefan Svensson 101226
11 Johann Weber 120115
12 Max Niedermaier 102104
13 Dinar Valeev 110R24
14 Jimmy Olsen 200013
15 Jasper Iwema 011103
16 Ove Ledström 0R1R12
Semi finale 1Koltakov, Haarahiltunen, Svensson, Zorn.
Semi finale 2Ivanov, Khomitsevich, Simon, Karachintsev.
FinaleKoltakov, Khomitsevich, Haarahiltunen, Ivanov.