vrijdag 19 oktober 2018 U bent niet ingelogd (inloggen)
Geplaatst op: 6 mei 2018 om 09:49

Terenzano - Een kleine schok zagen we gisteravond in de Internationale speedway wereld voor bij komen: Josef Franc heeft zich tijdens de EK Speedway Challenge in Terenzano geplaatst voor de vier EK Finales! Tijdens deze Challenge plaatsten de beste vijf rijders zich voor de finalewedstrijden, en Franc werd keurig derde. De wedstrijd werd gewonnen door wildcardrijder Emil Sayfutdinov, en Mikkel Michelsen werd tweede. Ook Andrey Kudriashov (vierde) en Peter Kildemand (vijfde) zijn een ronde verder.

Voor Franc begon de wedstrijd matig met slechts drie punten uit drie heats, vervolgens wist hij zijn opvolgende twee heats te winnen en zich zo alsnog te plaatsen voor de 'Last chance heat'. Tijdens deze heat plaatsten de beste twee rijders zich voor de finale heat waarin de beste 2 rijders uit de voorseries al in zitten. ‘Pepe’ wist Kildemand en Kai Huckenbeck achter zich te laten en kwam zo verassend tot aan de finale heat.

De finales van het EK Speedway zullen op 23 juni van start gaan in het Poolse Gniezno. Vervolgens wordt de tweede ronde in Gustrow gereden (14 juli), en zal Daugavpils de derde ronde organiseren op 18 augustus. Het EK Speedway wordt afgesloten in het gigantische Slaski Stadion in Chrozow waar een tijdelijk baan zal worden aangelegd. De verwachting is dat ruim 40.000 fans hierop af zullen komen.

Geplaatste rijders EK Speedway 2018:

Top 5 EK 2017
Andreas Jonsson
Krzysztof Kasprzak
Artem Laguta
Andrzej Lebedevs
Vaclav Milik
Top 5 Challenge 2018
Emil Sayfutdinov
Mikkel Michelsen
Josef Franc
Andrey Kudriashov
Peter Kildemand
Wildcards
Vaste wildcard 1 -
Vaste wildcard 2 -
Vaste wildcard 3 -
Vaste wildcard 4 -
Vaste wildcard 5 -
Lokale wildcard -

De uitslag

R Naam Nat123456P
1 Emil Sayfutdinov 33332317
2 Mikkel Michelsen 22233214
3 Josef Franc 01233110
4 Andrey Kudriashov 33321012
5 Peter Kildemand 1330310
6 Kai Huckenbeck 3232010
7 Aleksandr Loktaev 211329
8 Antonio Lindback 122117
9 Paco Castagna 230106
10 Jurica Pavlic T11226
11 Kacper Woryna T325
12 Krystian Pieszczek 1R1125
13 Eduard Krcmar 200204
14 Andriy Karpov dRT033
15 Nicolai Klindt 020013
16 Szymon Wozniak d10012
17 Ilya Chalov Rd11R2
Last chance heatMichelsen, Franc, Kildemand, Huckenbeck.
FinaleSayfutdinov, Michelsen, Franc, Kudriashov.