vrijdag 19 oktober 2018 U bent niet ingelogd (inloggen)
Geplaatst op: 13 mei 2018 om 18:40

Warschau - Tai Woffinden heeft gisteravond in Warschau eerste Speedway Grand Prix van het seizoen gewonnen. Woffinden won voor ruim 55.000 fans deze seizoen opener in een stadion die tot op de allerlaatste ticket compleet was uitverkocht. In een sensationele finale was het Woffinden die uiteindelijk de sterkste was, al ging GP terugkomer Artem Laguta aanvankelijk aan de leiding.

Laguta wist zich afgelopen seizoen via de Challenge in Togliatti te plaatsen voor de Grand Prix's van dit seizoen en stelde mede door drie heatoverwinningen zeker niet teleur. De Rus wist na zijn kopstart echter niet meer naar voren te rijden en werd vierde. In de finale ging het vervolgens vooral tussen Woffinden en Maciej Janowski die meerdere keren van positie wisselden. Janowski werd uiteindelijk tweede en de Master of Speedway van Moorwinkelsdamm, Fredrik Lindgren, werd derde.

De wedstrijd zelf kende een flink aantal verassingen, en ook flinke klappers. Zo had de huidige Wereld kampioen, Jason Doyle, een avond om snel te vergeten. De Australiër scoorde slechts vijf puntjes tijdens deze eerste wedstrijd van het seizoen. Nicki Pedersen hadden we ook hoger verwacht in de uitslag, maar hij ging er hard af nadat hij een gat in de baan raakte. Pedersen ging tegen de schutting aan omhoog en blesseerde zijn al geblesseerde pols waardoor hij maandag weer naar het ziekenhuis moet voor extra foto's.

De Nederlandse inbreng tijdens de Speedway GP's lijkt ook steeds een stukje meer te worden. Zo gaan wij al jaren naar vele GP's, en gaan ook steeds meer Nederlandse fans naar de wedstrijden toe. Een Nederlandse tuner kenden we echter nog niet op het allerhoogste niveau van de baansport, tot op dit jaar. Nieuwkomer Craig Cook heeft voor dit jaar een BVE (Bert van Essen) motorblok, en hij reed een prima wedstrijd hiermee. De eerste twee puntjes voor de BVE krachtbronnen zijn een feit. Over twee weken staat de volgende GP op het programma in Praag.

De uitslag

R Naam Nat1234567P
1 Tai Woffinden 202332315
2 Maciej Janowski 122312213
3 Fredrik Lindgren 233133116
4 Artem Laguta 333013013
5 Chris Holder 22230110
6 Patryk Dudek 22123010
7 Matej Zagar 3003309
8 Bartosz Zmarzlik 3130119
9 Emil Sayfutdinov 013228
10 Greg Hancock 032128
11 Krzysztof Kasprzak 33Fd107
12 Jason Doyle Fd2T125
13 Niels Kristian Iversen 101204
14 Przemysław Pawlicki 101Fd13
15 Maksym Drabik 022
16 Bartosz Smektała 22
17 Craig Cook 011002
18 Nicki Pedersen 11RFdN2
Semi finale 1Lindgren, Janowski, Holder, Dudek.
Semi finale 2Laguta, Woffinden, Zmarzlik, Zagar.
FinaleWoffinden, Janowski, Lindgren, Laguta.