vrijdag 17 augustus 2018 U bent niet ingelogd (inloggen)
POLL: Welke rijder wint zondag de vierde WK Langbaan Finale in Eenrum? 409 stemmen
Geplaatst op: 10 juni 2018 om 18:25

Loppersum - Richard Hall heeft gisteravond in Loppersum perfect gebruik gemaakt van het wedstrijdschema door de wedstrijd via de Last chance heat te winnen. De WK rijder uit Engeland wist zich tijdens de heats niet echt in de punten te scoren, maar won vervolgens de Last chance heat waardoor hij alsnog in de Finale terecht kwam. Deze finale moest overigens herstart worden na een onschuldige valpartij van Henry van der Steen.

Dat Hall de wedstrijd won was zeker verassend, maar er kwam ook nog een beetje geluk bij kijken. De wedstrijd werd namelijk gedomineerd door Romano Hummel die elke heat met overmacht wist te winnen. Hummel kon zich vanzelfsprekend uitstekend vinden met de vernieuwde, verbreedde, kleibaan van Loppersum. In de laatste bocht van de finale ging het echter mis voor de Hoogkerker, en viel hij uit met mechanische pech. Finishen kon hij wel, maar een podium zat er niet meer in.

Mark Beishuizen reed een uitstekende wedstrijd en mocht als tweede naar het podium, de derde plek ging naar Paul Hurry. Het schema voor deze tweede Dutch Open wedstrijd werd overigens aangepast vanwege een tekort aan rijders vanwege blessures en andere wedstrijd verplichtingen. Door deze aanpassing ging het aantal rijders van 15 naar 12, maar werd er gestart met zes rijders in de baan, i.p.v. van vijf. Een uitstekende keuze waardoor we veel close racing zagen op de haast speedway baan van Loppersum.

Bij de zijspannen was wederom geen enkele ander span opgewassen tegen het duo Matthijssen / Mollema. Alle heats gingen naar het duo, en ook de finale werd gewonnen. Het comeback span van Holstein / van Dijk werd netjes derde voor Detz / Arling. Voor Detz was het ook een 'comeback' na een voetblessure die hij opliep in Luedinghausen eerder dit jaar. De volgende Dutch Open ronde staat op zondag 29 Juli op de agenda in Noordwolde.

Specials senioren

R Naam Nat12345P
1 Richard Hall 1241513
2 Mark Beishuizen 4434419
3 Paul Hurry 4544320
4 Romano Hummel 5555222
5 Dave Meijerink 5455120
6 Henry van der Steen 2323010
7 Sjoerd Rozenberg 323210
8 Bernd Diener 31239
9 Mika Meijer 23117
10 Lars Zandvliet 1R023
11 William Kruit 01102
12 Jarno de Vries RNNN0
Last chance heatHall, van der Steen, Zandvliet, Meijer, Rozenberg, Diener (crash).
FinaleHall, Beishuizen, Hurry, Hummel, Meijerink, van der Steen (crash).

Zijspannen

R Naam Nat12345P
1 William Matthijssen
Sandra Mollema
4444420
2 Sven Holstein
Bonita van Dijk
3334316
3 Wilfred Detz
Wendy Arling
4443217
4 David Carvill
Dennis Smit
311d16
5 Shaun Harvey
Danny Hogg
230308
6 Mike Frederiksen
Steven Grandt
22329
7 Josh Goodwin
Scott Goodwin
12227
8 Klaas Kregel
Kim Kempa
11114
9 Marcel Raatjes
Marco Sterenborg
002Fd2
10 Aaron Vale
Stephan Vale
NNNN0
Last chance heatHarvey, Carvill, Frederiksen, Goodwin, Kregel.
FinaleMatthijssen, Detz, Holstein, Carvill, Harvey.

125cc specials

R Naam Nat123P
1 Nigel Hummel 51511
2 Niek Meijerink 43411
3 Delina Kruit 2439
4 Nynke Sijbesma 35x8
5 Luca Drenthe 12x3
6 Jason Kroeze 00x0

Flattrack

R Naam Nat123P
1 Erwin Mulder 20252065
2 Oege de Haan 17202562
3 Sytze Hilliger 25171557
4 Durk de Vries 13141744
5 Oege de Jong 14151443
6 Enne Alta 15121340
7 Wietze Put 11101233
8 Leon Oosterloo 12131136
9 Robin de Haan 89724
10 Geertjan Buirma 10111031
11 Wilco Elzinga 66618
12 Arjan de Jong 98825
13 Reitse Put 77923
14 Jan Simon ter Heide xNN0

ST 250cc

R Naam Nat123P
1 Mark van Dellen 811928
2 Gert Jan Valk 681024
3 Niels Broekema 53816
4 Anne Bos 1151127
5 Lorenzo Punter 104519
6 Joey van Kammen 410620
7 Ruben Guikema 96722
8 Bas Homans 77216
9 Gert van der Heide 19414
10 Lazar de Vries 2136
11 Jeffrey Oppersma 3216
12 Johan Kuiken 0000

ST 450cc

R Naam Nat123P
1 Jan Okke Loonstra 6111128
2 Stef Hamstra 410923
3 Frank Hamming 84517
4 Erwin Mulder 98825
5 Reinse de Jong 103720
6 Jamie Elsinga 115622
7 Olav den Engelsman 591024
8 Wybe Valkema 77317
9 Bert Dijkstra 36413
10 Annelies Veensma 1214
11 Youri Jansen x123
12 Jessica Elsinga 2002