donderdag 15 november 2018 U bent niet ingelogd (inloggen)
Geplaatst op: 20 augustus 2018 om 20:21

Eenrum - Met een perfecte inhaalactie heeft Dimitri Berge gistermiddag in Eenrum de vierde finale van het Wereldkampioenschap langbaan gewonnen. In een finale die gedomineerd werd door de Fransen, Berge en Mathieu Tressarieu, was de spanning om te snijden. In de laatste ronde ging het er hard aan toe want Berge ging zijn landgenoot vol voorbij waarna hij weer werd ingehaald. In de laatste bocht herhaalde Berge het kunstje en won hiermee net de finale. James Shanes pakte zeer sterk de derde plek.

Na jaren van regen dat de organisatie van Eenrum eindelijk weer een geluk en werden de races (bijna) zonder regen gereden. Slechts een beetje miezerregen viel er, maar dit deed de baan alleen maar goed. Er werd zelfs gesproeid, al brak er hierdoor lichte paniek uit bij enkele rijders die dit niet zo zaten zitten. Race coördinator Thierry Bouin maakte hiermee echter een perfecte keuze, want de baan werd alleen maar beter en beter.

Bouin krijgt vanwege zijn rol erg veel kritiek, maar wat vele mensen niet beseffen is dat mede door hem de WK Langbaan naar een hoger niveau wordt getrokken. Van regionaal volksvermaak naar een topsportevenement wat wellicht richting de TV gaat, dat is het doel van de Franse wedstrijdleiding. Hierdoor is ook de live stream geïntroduceerd om nog meer mensen te bereiken en wordt er strikter op inzet van fotografen op het middenterrein gezien. 

Vanwege een super baan, en de strakke planning, werd het evenement in een recordtijd afgewerkt. De 23 heats die op het programma stonden waren in een kleine drie uur gereden, inclusief enkele crashes en valse starts. De naam 'droombaan' is zeker niet onterecht want zulke spannende races hebben we in geen jaren gezien op de Nederlandse grasbanen. 

Rijder van de wedstrijd was ongetwijfeld de oud Speedway Grand Prix rijder Chris Harris. De Engelsman had grote problemen met zijn versnellingsbak en mistte hierdoor vrijwel elke heat een goede start. Vanwege zijn gewaagde rijstijl langs de buitenkant bouwde Harris zoveel snelheid op dat hij hierdoor snel naar voren kwam. Vooral zijn tweede heat tegen James Shanes was een fantastische race waarbij hij zijn landgenoot op de laatste meters wist in te halen.

Voor de Nederlandse mannen was het een redelijke wedstrijd waarbij Theo Pijper beste Nederlander werd met een zevende plek. Pijper moest op de avond voorafgaand de wedstrijd nog in Engeland aan de bak en miste hierdoor de training. Na een laatste plek in de halve finale was het echter over en uit. Dave Meijerink ging met de wildcard van start en kon zich aardig mixen tussen de WK rijders. Met vier punten werd hij 11de in de einduitslag.

Met nog een WK finale op het programma is het in de tussenstand extreem spannend. De top drie plekken zijn absoluut nog niet verdeeld want tussen de kopmannen zitten slechts drie puntjes. Berge gaat aan de leiding met 85 punten, Tressarieu en Martin Smolinski volgen met 82 punten. Voor Smolinski eindigde wedstrijd echter met een grote teleurstelling. Tijdens elke heat was de Duitser fenomenaal maar kon in de finale niet naar voren komen. Smolinski werd uiteindelijk vierde, maar scoorde wel de meeste punten van de wedstrijd.

Finale 4

R Naam Nat1234567P
1 Dimitri Bergé 234333422
2 Mathieu Tresarrieu 343343323
3 James Shanes 332432219
4 Martin Smolinski 444444125
5 Chris Harris 444242020
6 Josef Franc 42212415
7 Theo Pijper 32342014
8 Richard Hall 13033010
9 Hynek Stichauer 12321110
10 Max Dilger 2112219
11 Dave Meijerink 210F14
12 Stephan Katt 100113
13 Anders Mellgren 011002
14 Bernd Diener 0020R2
15 Jérôme Lespinasse 001102
Semi finale 1Smolinski, Berge, Shanes, Stichauer, Hall.
Semi finale 2Franc, Tressarieu, Harris, Dilger, Pijper.
FinaleBerge, Tressarieu, Shanes, Smolinski, Harris.

Zijspannen

R Naam Nat1234P
1 William Matthijssen
Sandra Mollema
455519
2 Wilfred Detz
Wendy Arling
553417
3 Sven Holstein
Bonita van Dijk
234312
4 Mitch Godden
Paul Smith
343212
5 Shaun Harvey
Danny Hogg
2R417
6 Josh Goodwin
Scott Goodwin
01203
7 Mike Frederiksen
Steven Grandt
1203
8 Dan Berwick
Mark Hopkins
0112

ST 450cc

R Naam Nat123PF
1 Jan Okke Loonstra 11111032 1
2 Stef Hamstra 88824 2
3 Frank Hamming 76922 3
4 Wybe Valkema 107724 4
5 Bert Dijkstra 9101130 5
6 Reinse de Jong 64616 6
7 Erwin Mulder 09514 7
8 Olav den Engelsman 55414 8
9 Johan Wissema 2338
10 Annelies Veensma 4228
11 Mark Dijkstra 3115
12 Youri Jansen 1001