donderdag 15 november 2018 U bent niet ingelogd (inloggen)
Geplaatst op: 3 september 2018 om 19:53

Morizes - Met een maximale overwinning van 24 punten heeft de Tsjechische junior Jarsolav Vanicek afgelopen zaterdag in Morizes de FIM Track Racing Youth Gold Trophy gewonnen. De Tsjech wist eerder dit jaar hetzelfde kunstje te presenteren tijdens de FIM Europe (EK) variant van dit kampioenschap. Het podium werd gecompleteerd door Sam McGurk uit Engeland, en landgenoot van Vanicek, Bruno Belan.

Even leek het erop dat het een titanenstrijd zou worden tussen Vanicek en Marlon Hegener uit Duitsland. Hegener kwam net als Vanicek ongeslagen uit de voorseries, en beide kids kwamen niet tegen elkaar uit in de halve finale, die ze beide wisten te winnen. In de finale verspeelde Hegener zijn start en kwam er niet meer bij, hij moest genoegen nemen met een vierde plek in de einduitslag.

Onze drie Nederlandse rijders wisten een prima wedstrijd te rijden. Beste Nederlander werd Nynke Sijbesma met een achtste plek gevolgd door Nigel Hummel op plek negen. Zowel Sijbesma en Hummel plaatsten zich hiermee tot aan de halve finales. Delina Kruit kon prima volgen, maar noteerde ook een crash in haar derde heat. Zij werd uiteindelijk 14de.

De uitslag

R Naam Nat123456P
1 Jarsolav Vanicek 44444424
2 Sam McGurk 21333315
3 Bruno Belan 34442219
4 Marlon Hegener 44444121
5 Tino Bouin 43333016
6 Daniel Klima 3322212
7 Harry McGurk 2233111
8 Nynke Sijbesma 332019
9 Nigel Hummel 220206
10 Alexandra Schauer 121105
11 Ryan Belarbre 11215
12 Marvin Kleinert 00123
13 Ben Iken R1113
14 Delina Kruit 10F01
Semi finale 1Vanicek, Bouin, Klima, Sijbesma, Hummel.
Semi finale 2Hegener, S.McGurk, Belan, H.McGurk, Schauer.
FinaleVanicek, McGurk, Belan, Hegener, Bouin.