4-5-6 april 2025 - IJsspeedway Heerenveen
TicketsDavid Howe heeft vandaag bekend gemaakt dat hij één van de drie 2013 Langbaan GP wildcards heeft gekregen.
De andere wildcards zijn bij mij nog niet bekend.
Speiser
Tressarieu
Phillips
Heb ik ergens gelezen.
Glen Philips heeft ook een WC gekregen.
Zoals mij op dit moment bekend is hebben howe,phillips,tressarieu en speiser de wildcards.
Dit betekend dus dat we volgend jaar met 20 rijders gaan rijden.
Maar er zijn nu dus 18 bekent dus de vraag is wie word num 19 of zou elk land zelf 2wildcards mogen toezeggen?
20 rijders, is wel een raar aantal. Hopelijk toch geen heats met 5 rijders.
Yep, er komen 5 blokken van 4 heats met 5 rijders. 20 heats in totaal met daarna twee semi finales en een finale.
er worden in totaal 5 wildcards toegezegt,dus ik denk nog 1 te vergeven.
wie zal die krijgen denken jullie?mischien een grote naam uit de speedway die langbaan wil rijden,ik zeg mischien gethercole of peter juul larzen (tog al veel gewonnen of gras) wel.
jullie nog namen want ik denk dat alle grote namen/talenten der nu wel inzitten.
Zou geweldig zijn als bijv. een coureur als Jason Crump er bij zou komen. Gestopt met de speedway gp en heeft ook al eerder op de langbaan gereden (geloof wildcard bij de Nieuw-Zeeland GP).
Met 5 man op een echte langbaan? Lijkt mij persoonlijk geen succes.
waarom niet?
Ze willen toch een beetje de speedway achterna.
Maar het is geen Speedway! Ik vindt een wedstrijd zoals Vechta met 6 aan de start geweldig mooi. Moet je voorstellen dat op een baan als Groningen 5 man aan start staan, is zie daar liever 7 man in de baan. Dan zijn de mooie wedstrijden straks de EK wedstrijden!
Ik denk rune holta wildcard
Dat zou wel een hele verrassing zijn, maar denk persoonlijk wel goed voor de Langbaan GP als zo\'n rijder er bij zou komen.
Aanpassingen voor 2013:
19 permanente rijders + 1 wild card per GP.
5 wild cards voor hele seizoen.
20 heats (in plaats van 12) + 2 semi-finals en finale = 23 heats.
5 rijders per heat inplaats van 6.
De wedstrijden worden verreden op banen variërend tussen 350m en 1300m lang.
De startlijst voor 2013:
1. Joonas Kylmäkorpi (FIN)
2. Martin Smolinski (GER)
3. Josef Franc (CZ)
4. Theo Pijper (NL)
5. Jörg Tebbe (GER)
6. Cameron Woodward (AUS)
7. Matthias Kröger (GER)
8. Aki-Pekka Mustonen (FIN)
9. Aleš Dryml (CZ)
10. Jannick De Jong (NL)
11. Jeffrey Woortmann (NL)
12. Stephan Katt (GER)
13. Richard Hall (GB)
14. Richard Wolff (CZ)
---
15. Stéphane Tresarrieu (FRA)
16. Richard Speiser (GER)
17. David Howe (GB)
18. Glen Phillips (GB)
19. <em>nog niet bekend</em>
---
20. Wildcard van de GP
---
21. Reserve van de GP
22. Reserve van de GP
Ik las net dat de banen afmetingen hebben van 350 meter tot 1300 meter ,met 5 rijders lijkt mij dit op de 1300 meter banen geen goed idee . Kan iemand mij vertellen waarom ze met dit idee zijn gekomen?
Met 5 rijders lijkt mij ook geen goed idee, een echte langbaan races word minder spannend lijkt mij, hoop wel dat er grote namen uit de speedway GP mee willen doen, misschien is dat ook wel de achter liggende gedachte?
Het lijkt er op dat de Langbaan GP\'s gewoon op hun eigen banen worden verreden volgend jaar, al staat er nog wel één ronde helemaal open.
<strong>2013 kalender:</strong>
26.05. - Qualifying Round 1 - Marianske Lazne (CZ)
29.06. - Qualifying Round 2 - St Macaire (FRA)
22.09. - Challenge - Mülhdorf (GER)
08.06. - Final 1 - Forssa (FIN)
15.06. - Final 2 - Forus (NOR)
13.07. - Final 3 - Marmande (FRA)
tba - Final 4
07.09. - Final 5 - Vechta (GER)
14.09. - Final 6 - Morizes (FRA)
Ik blijf het heel vreemd vinden dat de final 4 in augustus nog steeds niet is ingepland door de FIM.
Gaan ze nu met 5 man rijden of is dat ook van de baan.
Voor het einde van 2012 wordt de vierde ronde bekend gemaakt.
Vijf rijders per heat gaat nog altijd door.
Geen idee of dit oud nieuws is, maar Mattieu Tressarieu is de vijfde wildcard rijder die eerder nog niet bekend was gemaakt..
Ales Dryml heeft zijn startplek terug gegeven en hiervoor komt Dirk Fabriek voor in de plaats! Goed nieuws dus, nu hebben we vier rijders vast in het startveld.
Dat is goed nieuws!!
Heeft Dryml zijn plaats teruggegeven omdat de EK speedway wedstrijden dit jaar 2x samenvallen met de WK langbaan? Was toch een kanshebber voor de wereldtitel geweest dit jaar!!!
Ja klopt, een tweetal wedstrijden van het EK Speedway vallen samen. Ook is Dryml eerste reserve bij de Speedway GP\'s, en ook hier vallen een aantal wedstrijden samen met de Langbaan GP\'s. Onmogelijk dus om beide sporten op het hoogste niveau te beoefenen helaas.
Jammer dat het samen valt, dan zal er ook niet zo snel een speedway prof die de wk rijdt en nou dus ook nog een ek meedoen aan de wk langbaan, jammer. wel leuk dat we 4 nederlanders in wk hebben uiterraad
Volgens Dryml in een artikel op speedweek.de heeft hij zijn plaats nog niet officieel teruggegeven,en blijken de publicaties volgens hem in de ned.media wat voorbarig.
Afwachten maar dus.
Ales Dryml heeft zich inmiddels ook al aangemeld voor het \'Speedway Best Pairs\' event in Torun op 8 juni, en laat dat nou net de zelfde datum als de eerste Langbaan GP in Forssa zijn..
het zal lastig worden voor dryml om onder de longtrack gp uit te komen tenzij hij de sgp mag rijden.want volgens het regelment gaat de sgp boven de longtrack wat op num 2 staat dus boven de speedway ek/best pairs
Als hij zich overal voor aanmeld, hoe serieus wil hij de langbaan dan rijden, want hij wil zich wel weer voor volgend jaar kwalificeren zegt hij. het is wel een favoriet denk ik. En dirk fabriek dan wil die niet snel duidelijkheid hebben?