dinsdag 27 juni 2017 U bent niet ingelogd (inloggen)
Geplaatst op: 5 juni 2017 om 19:16

Stadskanaal - Vandaag stond in Stadskanaal de vierde ronde van het Dutch Open Grass Track op het programma. Het kampioenschap is inmiddels over de helft, en Jannick de Jong had een grote voorsprong bij de Solo's. Doordat de Jong een startverbod heeft gekregen zijn de kaarten voor het kampioenschap opnieuw geschut, en ging Romano Hummel als topfavoriet de wedstrijd in.

Al tijdens de training liet Hummel duidelijk merken dat hij de te kloppen man was, en tijdens de wedstrijd kon niemand op tegen de snelle coureur uit Hoogkerk. Alle heats gingen naar Hummel, en ook de halve finale en afsluitende finale heat werden gewonnen door Hummel. Door deze monsterzege neemt hij de leiding over in het kampioenschap en staat hij met 65 punten ver bovenaan. De jonge garde van de Nederlandse special rijders is goed bezig want Dave Meijerink knokte zich zeer sterk naar een tweede plek in de dag uitslag.

WK Langbaan rijder Dirk Fabriek rijdt helaas niet het gehele kampioenschap mee, maar een wedstrijd in zijn achtertuin kon hij natuurlijk niet laten liggen. Fabriek liet in totaal slechts vier punten liggen ten opzichte van Hummel en werd derde in de finale heat. Henry van der Steen en Edward Kennett completeerden de finale heat met een vierde en vijfde plek. Kennett wist overigens afgelopen zaterdagavond nog een tweede plek te pakken tijdens de tweede halve finale van het EK Grasbaan in Saint Macaire.

Bij de zijspannen gingen alle punten voor de vierde Dutch Open wedstrijd op rij naar het team van Matthijssen. Inmiddels heeft het team genoeg punten verzameld om al tijdens deze voorlaatste wedstrijd de Nederlandse titel wederom te prolongeren. Voor de overige twee plekken werd hard geknokt, en nadat het span van Detz een tweede plek in Roden pakte werden ze vandaag in Stadskanaal ook weer tweede. Een zeer verdiende derde plek op het podium ging naar het Deense duo Frederiksen / Grandt.

De podium plekken voor de zijspanklasse waren tijdens de finale heat wellicht al snel vergeven, voor de vierde en vijfde plek werd nog hard geknokt. Het Franse span van Chaminade nam het op tegen vader en zoon Bruins, wat uiteindelijk afliep op een kleine botsing tijdens de laatste ronde. Bruins werd hiervoor gediskwalificeerd, waardoor ze genoegen moesten nemen met de vijfde plek.

De uitslagen:

Solo's 

1. Romano Hummel NL (4,4,4,4,4) 20 
2. Dave Meijerink NL (4,3,4,4,3) 18 
3. Dirk Fabriek NL (4,4,3,3,2) 16 
4. Henry van der Steen NL (2,3,4,2,1) 12 
5. Edward Kennett GB (1,4,3,3,0) 11 
--
6. Lars Zandvliet NL (3,3,R,2) 8 
7. Sjoerd Rozenberg NL (3,2,2,1) 8 
8. Jarno de Vries NL (3,1,2,1) 7 
9. Dennis Helfer DE (1,0,3,0) 4 
10. William Kruit NL (2,2,M,0) 4
-- 
11. Mark Beishuizen NL (2,2,M) 4 
12. Mikkel Salomonsen DK (0,1,1) 2 
13. Aarni Heikkila NL (1,0,1) 2 

Semi finale 1: Hummel, Kennett, van der Steen, de Vries, Helfer.
Semi finale 2: Meijerink, Fabriek, Zandvliet, Rozenberg, Kruit.
Finale: Hummel, Merijerink, Fabriek, van der Steen, Kennett.

Zijspannen 

1. William Matthijssen / Sandra Mollema NL (4,4,4,4,4) 20 
2. Wilfred Detz / Wendy Arling NL (4,4,3,3,3) 17 
3. Mike Frederiksen / Steven Grandt DK (1,3,4,4,2) 14 
4. David Chaminade / Stephanie Vedelago FR (3,3,2,2,1) 11 
5. Arnold Bruins / Emiel Bruins NL (3,2,1,3,d) 9 
--
6. Joel Sudnikevits / Juhan Paabstel EE (2,2,2,1) 7 
7. Stinus Lund / Dennis Smit DK (0,1,3,2) 6 
8. Klaas Kregel / Inge Slagter NL (2,1,0,T) 3 
9. Antony Sairrailh / Katia Sairrailh FR (N,N,1,1) 2

Finale: Matthijsen, Detz, Frederiksen, Chaminade, Bruins.

Uitslagen bijprogramma

125cc specials 

1. Sem Ensing (8,7,8) 23 
2. Nigel Hummel (6,6,6) 18 
3. Nynke Sybesma (5,5,7) 17 
4. Christian Wagemans (7,8,x) 15 
5. Margriet Diever (4,4,5) 13 
6. Michael Jong (3,3,3) 9 
7. Delina Kruit (2,2,4) 8 
8. Luca Drenthe (1,1,2) 4 
9. Amber Sterre van der Duin (x,x,x) 0 

Shorttrack ST1 

1. Reinse de Jong (11,7,9) 27 
2. Stef Hamstra (6,9,11) 26 
3. Wybe Valkema (1,8,10) 19 
4. Frank Hamming (9,10,8) 27 
5. Johan Wissema (8,2,5) 15 
6. Erwin Mulder (10,6,6) 22 
7. Mark Dijkstra (7,4,x) 11 
8. Bert Dijkstra (2,11,7) 20 
-- 
9. Olav den Engelsman (5,1,4) 10 
10. Maurice IJken (4,3,3) 10 
11. Evert van Til (3,5,2) 10 
12. Youri Jansen (x,0,1) 1 

Shorttrack ST2 

1. Mark Helmhout (5,11,10) 26 
2. Jan Okke Loonstra (11,10,11) 32 
3. Berry de Vos (10,9,9) 28 
4. Lorenzo Punter (9,6,6) 21 
5. Gert Jan Valk (8,5,7) 20 
6. Remon Meeters (7,x,8) 15 
7. Joey van Kammen (3,7,3) 13 
8. Harriët Zwiers (6,8,4) 18 
-- 
9. Anne Bos (1,4,5) 10 
10. Roy Pasveer (2,3,2) 7 
11. Rindert Boonstra (4,2,1) 7 
12. Jeffrey Oppersma (0,1,0) 1 

Regio klasse 

1. John Berndt (10,10,10,10) 40 
2. Harm Jan Mellies (9,9,9,9) 36 
3. Marco Nijenhuis (8,8,7,7) 30 
4. Henri Hardenberg (6,7,8,8) 29 
5. Kevin Korte (7,6,6,6) 25 
6. Ilona Fabriek (4,5,5,5) 19 
7. Deborah de Jong (5,2,4,3) 14 
8. Amanda Nijenhuis (2,4,3,4) 13 
9. Jan Beishuizen (3,3,2,2) 10 
10. Boelie Leehuis (1,1,1,1) 4 
11. Michel Wendels (0,0,0,0) 0 

Foto's