woensdag 18 september 2019 U bent niet ingelogd (inloggen)
Geplaatst op: 17 maart 2019 om 08:46

Inzell - De Russische gladiatoren weten nog altijd flink hun stempel te drukken op het WK IJsspeedway, en zo zagen we ook gisteravond in Inzell weer complete bezetting met Russische driekleur in de finale. Dinar Valeev was uiteindelijk de grote verliezer van de avond met een maximale score tijdens de heats, maar een laatste plek in de finale. Daniil Ivanov ging er met de overwinning van door, Dmitry Khomitsevich en Dmitry Koltakov werden tweede en derde.

Het werd een avond met flink veel spektakel. Zo zagen we spannende races maar ook een record aan crashes waardoor twee rijders hun wedstrijd moesten staken. Ove Ledstrom ging er twee keer af en moest na een flinke hersenschudding inpakken. Nikita Toloknov ging er ook hard van af en hij scheurde zijn kniebanden. Reserverijder Luca Bauer maakte overuren want in een bestek van negen heats kwam hij vijf keer in actie.

Bauer junior was de enige reserverijder van de avond nadat de andere reserve, Franz Mayerbuchler, al eerder vast in het rijdersveld werd toegevoegd. Franky Zorn ging er tijdens de training hard af en moest aan zijn hand geopereerd worden. Zorn verloor flink wat bloed en kon mede hierdoor dit weekend niet meer in actie komen. Op dit moment is het nog onduidelijk hoe het rijdersveld voor de tweede wedstrijd dag wordt ingevuld vanwege alle afvallers.

Jimmy Tuinstra mocht zijn eerste WK Finale rijden als reservebank rijder. Tuinstra werd eerder dit seizoen als eerste reserve genomineerd, en mag invallen als een andere rijder zich voortijdig afmeldt. De jonge Tuinstra kon goed meekomen maar moest ook maar liefst drie crashes noteren. Gelukkig zonder serieuze gevolgen en zal hij ook vandaag weer op de baan verschijnen.

In de strijd om het kampioenschap is Ivanov nu de leider, met een puntje voorsprong op Valeev. Koltakov staat op dit moment derde gevolgd door Khomitsevich. Hans Weber is op dit moment de beste niet Russische deelnemer met een vijfde plek. Weber reed gisteravond ook weer een erg sterke wedstrijd en kwam tot aan de halve finales. De starts van de Duitser zijn helaas altijd niet optimaal, en hierdoor verloor hij al snel de aansluiting met de Russen.

Weber zijn teamgenoot, Markus Jell, kwam zeer verassend ook tot aan de halve finales. De andere twee halve finale plekken werden ingevuld door vader en zoon Svensson. Vanmiddag om 14:00 gaat het WK verder met de tweede wedstrijddag in Inzell.

De uitslag

R Naam Nat1234567P
1 Daniil Ivanov 133333319
2 Dmitry Khomitsevich 233332218
3 Dmitry Koltakov 322232115
4 Dinar Valeev 333333018
5 Johann Weber d3332112
6 Stefan Svensson 21222110
7 Markus Jell 3212008
8 Niclas Svensson 2221108
9 Max Niedermaier d20226
10 Luca Bauer 112F15
11 Charly Ebner 111115
12 Franz Mayerbüchler 011024
13 Ove Ledström 3dNNN3
14 Gunther Bauer 1N0113
15 Nikita Toloknov 2dNNN2
16 Jimmy Tuinstra 1F0FF1
17 Tomi Tani 000000
Semi finale 1Valeev, Koltakov, S.Svensson, Jell.
Semi finale 2Ivanov, Khomitsevich, Weber, N.Svensson.
FinaleIvanov, Khomitsevich, Koltakov, Valeev.