woensdag 11 december 2019 U bent niet ingelogd (inloggen)
Geplaatst op: 12 mei 2019 om 20:39

Eenrum - Het sportpark in Eenrum toonde vandaag maar weer eens aan dat het een van de beste circuits van Nederland is. Zowel bij de Solo's en Zijspannen, maar ook de Shorttrack, werd een mooie strijd geleverd. Met bij de Solo's de mooiste race van de afgelopen jaren, en bij de zijspannen een andere winnaar dan gebruikelijk. De tricky, en gladde, baan bracht echter wel wat zorgen, maar werd gedurende de dag steeds beter.

In de ochtend was de baan nog erg glad vanwege de gevallen regen, en het gras wat er nog op stond. Hierdoor kwamen de rijders in alle klassen maar moeilijk rond, en werd er een extra trainingssessie ingelast om de rijders nog wat extra track-time te geven. Tijdens de tweede sessie ging het gelijk al een behoorlijk stuk harder, al was het starten nogal problematisch. Grip was op de baan moeilijk te vinden, en gingen de rijders met een behoorlijke wielspin van start.

In de finale van de Solo's zagen we een titanenstrijd tussen Theo Pijper, James Shanes en Romano Hummel. Alle drie de WK rijders reden de gehele heat close bij elkaar, en wisselden meerdere keren van positie. Het werd een finale die zeker in de boeken kan, en waarbij Hummel uiteindelijk aan het kortste eind trok. Pijper pakte de tweede plek, en Shanes mocht als derde naar het podium.

Andrew Appleton reed een redelijk onzichtbare wedstrijd, en mistte ondanks een erg goede finale start net het podium. Jarno de Vries reed zich het meest van allemaal in de kijker, en had zeker een podium plek verdiend. De Vries is de laatste tijd erg druk bezig op de speedway motor, en de baan van Eenrum leent zich perfect voor deze stijl. Uiteindelijk pakte hij een vijfde plek in de daguitslag.

Bij de zijspannen ging het er net zo hard aan toe als bij de Solo's, en wist het duo Godden / Smith verassend de wedstrijd te winnen. Het werd een mindere dag voor de combinatie van Matthijssen, al werden ze alsnog tweede. De baan in Eenrum behoort niet tot hun favorieten, en veel extra zelfvertrouwen zal het duo ook niet gekregen te hebben. Tijdens derde heat gingen ze spectaculair over de kop nadat het dringen geblazen was in de eerste bocht.

Gelukkig liep de crash goed af en konden ze de wedstrijd vervolgen, al moesten ze zich via de Last Chance Heat voor de finale zien te plaatsen. In het finale ging het duo zoals vertrouwd weer aan de leiding, maar werd goed opgejaagd door Godden. Het Engelse duo ging er in de laatste ronde met de overwinning vandoor waardoor Matthijssen, net als in Balkbrug, naast de winst greep. De derde plek ging naar het duo Harvey / Hogg. 

Solo's

R Naam Nat12345P
1 Romano Hummel 3566626
2 Theo Pijper 6665528
3 James Shanes 6666428
4 Andrew Appleton 6456324
5 Jarno de Vries 4634219
6 Henry van der Steen 3544117
7 Richard Hall 534517
8 Jacob Bukhave 155213
9 Christian Hülshorst 534315
10 Dave Meijerink 545519
11 Sascha Stumpe 423413
12 Lars Zandvliet 442313
13 Mika Meijer 223310
14 Dennis Helfer 31228
15 Finn Loheider 22228
16 William Kruit 13116

Zijspannen

R Naam Nat12345P
1 Mitch Godden
Paul Smith
5535518
2 William Matthijssen
Sandra Mollema
55d5415
3 Shaun Harvey
Danny Hogg
5245316
4 Mike Frederiksen
Steven Grandt
2444214
5 Wilfred Detz
Wendy Arling
4553117
6 Oliver Möller
Dana Frohbös
4354016
7 David Carvill
Dennis Smit
333312
8 Sven Holstein
Martin Strockmeijer
345d12
9 Aaron Vale
Stephen Vale
232411
10 Jan Kempa
Sina Stickling
422210
11 Klaas Kregel
Emiel Bruins
3d429
12 Marcel Raatjes
Marco Sterenborg
14319
13 Stinus Lund
Kevin Nielsen
11136
14 Joshua Goodwin
Louis Bennett
01225
15 Roman Loffler
Patrick Herbst
21115
16 Anthony Sairrailh
Benjamin Gregoire
d2103
17 Andre Schönig
Lind Frohbos
00000

ST 250cc

R Naam Nat123P
1 Mark van Dellen 9101130
2 Stef Hamstra 118827
3 Marcel Vlig 491023
4 Gert Jan Valk 1011930
5 Niels Broekema 56617
6 Anne Bos 82414
7 Lorenzo Punter 75315
8 Lazar de Vries 37717
9 Johan Kuiken 24511
10 Mark Dijkstra 6118
11 Joey van Kammen 1326
12 Gert van der Heide XNN0

ST 500cc

R Naam Nat123P
1 Bert Dijkstra 981027
2 Erwin Mulder 11111133
3 Frank Hamming 109625
4 Wybe Valkema 710825
5 Jamie Elsinga 66719
6 Olav den Engelsman 53513
7 Johan Wissema 44412
8 Reinse de Jong 87924
9 Aron Schokker 2529
10 Annelies Veensma X235
11 Youri Jansen 3115
12 Jan Okke Loonstra XNN0