dinsdag 18 juni 2019 U bent niet ingelogd (inloggen)
Geplaatst op: 19 mei 2019 om 18:08

Warschau - Het Speedway Grand Prix seizoen is weer van start gaan, en hoe! In een volledig uitverkocht Nationaal stadion van Polen zagen ruim 55.000 fans speedway van de bovenste plank. De GP van Warschau is al jaren het paradepaartje van de Speedway GP, en maakte dit jaar haar verwachtingen weer helemaal waar. De wedstrijd werd er in no-time doorheen gejaagd, met als verassende winnaar Leon Madsen!

De Deen is dit jaar als wildcard toegevoegd aan de 15 permanente WK rijders, en maakte aanvankelijk niet zo'n sterke indruk. Met twee derde plekken tijdens zijn eerste heats leken zijn kansen verkeken, maar plaatste zich met hakken over de sloot net voor de halve finales. Tijdens zijn halve finale behaalde hij een tweede plek en mocht door naar de Finale heat. Tot op dat moment wist Madsen nog geen heat te winnen, maar won de finale nadat Fredrik Lindgren een foutje maakt.

Lindgren reed de gehele avond al een topwedstrijd en ging als punt beste de Finale heat in. De Zweed pakte hier in de kopstart maar verloor halverwege de heat de controle en ging naar buiten toe. Madsen greep zijn kans en ging aan de leiding, gevolgd door Patryk Dudek die er snel achteraanging. Lindgren wist even later Dudek nog weer in te halen en pakte hiermee een bitterzoete tweede plek. Niels Kristian Iversen werd hekkensluiter in de finale met een vierde plek.

Voor de Poolse fans had de avond nog een stukje mooier kunnen worden, maar twee van hun landgenoten konden na de halve finales inpakken. Meest opvallend was het optreden van wildcardrijder Bartosz Smektala die de sterren van de hemel reed. De Wereldkampioen U21 van het afgelopen seizoen pakte drie heat overwinningen maar strandde in de halve finales. Ook voor zijn naamgenoot Bartosz Zmarzlik was het na de halve finales klaar.

Naast de successen zagen we ook een aantal teleurstellende optredens. Tai Woffinden reed een matige wedstrijd en eindigde op een 12de plek, en verloor hiermee veel punten voor het kampioenschap. Voor de Wereldkampioen van 2018 hadden velen beter verwacht, ook gezien zijn al gereden wedstrijden in de Poolse liga. Ook van Artem Laguta hadden we een stuk beter verwacht. Over twee weken mogen de mannen zich revancheren tijdens de GP van Krsko.

De uitslag

R Naam Nat1234567P
1 Leon Madsen 112222313
2 Fredrik Lindgren 131323215
3 Patryk Dudek 313332116
4 Niels Kristian Iversen 233033014
5 Bartosz Smektala 30133010
6 Bartosz Zmarzlik 30231110
7 Antonio Lindback 32022110
8 Robert Lambert 0221308
9 Martin Vaculik 232007
10 Matej Zagar 013217
11 Emil Sayfutdinov 003216
12 Tai Woffinden 121026
13 Jason Doyle 220105
14 Janusz Kolodziej 030014
15 Artem Laguta 210104
16 Max Fricke 1011d3
Semi finale 1Lindgren, Dudek, Lindback, Lambert
Semi finale 2Iversen, Madsen, Zmarzlik, Smektala
FinaleMadsen, Lindgren, Dudek, Iversen