woensdag 11 december 2019 U bent niet ingelogd (inloggen)
Geplaatst op: 8 juli 2019 om 21:02

Mühldorf - Met slechts een verspeeld puntje heeft Martin Smolinski de derde Finale ronde van het WK Langbaan in Mühldorf gewonnen. Smolinski was op de 1000 meter baan bijna ongeslagen en was het Josef Franc die als enigste eenmaal sneller was dan de Duitser. Het Franse duo Dimitri Berge en Mathieu Tressarieu vergezelden Smolinski op het podium. Theo Pijper reed zich ijzersterk naar een vierde plek, en Franc werd vijfde.

Al vroeg in de ochtend stond de training op het programma, maar deze werd aardig verstoord door verschillende regenbuien. Voor de gehele dag stond regen op het programma aldus het weerbericht, maar gelukkig bleef het na 2 uur helemaal droog. De wedstrijd werd na een uurtje vertraging dus ook in hoog tempo gereden, en werd even na 5 uur de winnaar al gehuldigd. Het thuispubliek kwam uiteindelijk ook in grote getalen opdagen, en werden beloond met de overwinning van Smolinski.

Naast de dominantie van Smolinski zagen we vooral spannende duels tussen Berge en Tressarieu. Beide Fransen kwamen tijdens de heats ook al drie keer tegen elkaar uit, en Berge wist zijn landgenoot op de finish net tegen te houden. Pijper zat er de gehele wedstrijd al lekker bij, maar wist het net niet om te zetten naar een podium plek. In het klassement klimt Pijper nu naar een vierde plek

Met nog tweede rondes in Morizes en Roden te gaan heeft Smolinski nu drie punten voorsprong op zijn direct concurrent Berge. Het gat met de nummer drie, Tressarieu, is inmiddels 12 punten waardoor de strijd wederom tussen Smolinski en Berge zal gaan. Op zaterdag 7 september staat de vierde finale op het programma in Morizes.

De uitslag

R Naam Nat1234567P
1 Martin Smolinski 434444427
2 Dimitri Bergé 434343324
3 Mathieu Trésarrieu 343420218
4 Theo Pijper 244334121
5 Josef Franc 342243018
6 Lukas Fienhage 22323214
7 Jesse Mustonen 41123112
8 Max Dilger 33112111
9 Andrew Appleton 10241210
10 Bernd Diener 0033208
11 Chris Harris 212005
12 James Shanes 1211R5
13 Martin Malek 1200R3
14 Stephan Katt 010113
15 Gaétan Stella 000011
Semi finale 1Smolinski, Franc, Appleton, Dilger, Tressarieu
Semi finale 2Pijper, Berge, Fienhage, Mustonen, Diener
FinaleSmolinski, Berge, Tressarieu, Pijper, Franc