maandag 11 november 2019 U bent niet ingelogd (inloggen)
Geplaatst op: 1 september 2019 om 20:42

Roden - Het Dutch Open Grass Track is vandaag afgesloten met de vijfde en Finale ronde in Roden. In de beide hoofdklassen, de Solo's en de Zijspannen, was het ongekend spannend en werden de titels pas in de eindfase van de wedstrijd beslist. Bij de Solo's ging Theo Pijper er met de Nederlandse titel vandoor, en bij de Zijspannen ging het kampioenschap voor de 19de keer naar het span van Matthijssen.

Door het wegvallen van Romano Hummel vanwege zijn enkelblessure stond de deur wagenwijd open voor Dave Meijerin. Meijerink kende echter een complete pechdag met onder andere mechanische problemen. Dit begon al tijdens de eerste heat met een moelijke lopende motor. Via de Last chance heat had Meijerink nog de kans om in finale te starten, maar dit werd hem niet gegund na een zeer spannende race.

Pijper had hierdoor in de Finale aan een aantal puntjes genoeg, maar wist zich toch nog naar een tweede plek te racen. Voor Pijper is dit de eerste keer na jaren racen dat hij de Nederlandse titel pakt. Na een overwinning voor Kenneth Kruse Hansen in Uithuizen gisteren wist hij dit vandaag in Roden te herhalen. De Deen had aanvankelijk wat issues met de setup, maar kwam later gigantisch sterk in de wedstrijd.

Naast Pijper zagen we onze Nederlandse junioren Mika Meijer en Jarno de Vries ook weer hoog in de uitslag. Meijer reed de race van zijn leven, en reed zich naar het podium met een derde plek. De Vries reed ook weer erg sterk, en werd vierde. Ook verassend in de finale zagen we Julien Cayre met een vijfde plek. Hekkensluiter werd Andrew Appleton op plek 6.

Met een maximale overwinning heeft Matthijssen wederom de titel geprolongeerd. Het span van Detz / Arling had als enigste combinatie nog enigszins kans om Nederlands kampioen te worden, maar tegen Matthijssen / Mollema was niet heel veel in te brengen. In de finale heat ging Detz er echter wel als eerste vandoor, en wisten ze dit voor een dikke tweede rondes vol te houden. Toch kwam Matthijssen voorbij, en wonnen ze de wedstrijd.

Solo's

R Naam Nat12345P
1 Kenneth Kruse Hansen 5456626
2 Theo Pijper 6656528
3 Mika Meijer 6465425
4 Jarno de Vries 6645324
5 Julien Cayre 3333214
6 Andrew Appleton 3646120
7 Richard Hall 555520
8 Jerome Lespinasse 456419
9 Lars Zandvliet 144413
10 Dave Meijerink 156R12
11 Henry van der Steen 313411
12 Jacob Bukhave 422210
13 Mark Beishuizen 422210
14 Sascha Stumpe 23139
15 Sjoerd Rozenberg 233d8
16 Paul Cooper 52Rd7
17 Christian Wagemans 21137
18 Finn Loheider 11226

Zijspannen

R Naam Nat12345P
1 William Matthijssen
Sandra Mollema
5555525
2 Wilfred Detz
Wendy Arling
5554423
3 David Carvill
Dennis Smit
4435319
4 Arnold Bruins
Mart Sterenborg
3443216
5 Sven Holstein
Bonita van Dijk
455X115
6 Josh Goodwin
Liam Brown
544215
7 Mike Fredriksen
Dennis Fredriksen
234312
8 Erik van Dijk jr
Erik van Dijk sr
33d410
9 Natasha Bartlett
Kim Kempa
3D249
10 James Hogg
Scott Goodwin
21d58
11 Jan Kempa
Sina Stickling
42d28
12 Klaas Kregel
Emiel Bruins
12238
13 Anthony Sairrailh
Benjamin Gregoire
12328
14 Oliver Möller
Linda Frohbös
23d16
15 Stinus Lund
Kevin Nielsen
111N3

ST 250cc

R Naam Nat123P
1 Stef Hamstra 36716
2 Ruben Guikema 65516
3 Mark van Dellen 410620
4 Anne Bos 1071027
5 Lazar de Vries 1131125
6 Gert Jan Valk 99927
7 Niels Broekema 84416
8 Joey van Kammen 711826
9 Marcel Vlig 58x13
10 Gert van der Heide 2237

ST 500cc

R Naam Nat123P
1 Jan Okke Loonstra 11111133
2 Wybe Valkema 1091029
3 Frank Hamming 910928
4 Johan Wissema 77822
5 Erwin Mulder 6X612
6 Annelies Veensma 46414
7 Tonny Blok 85518
8 Olav den Engelsman 58720
9 Aron Schokker 34310