donderdag 20 februari 2020 U bent niet ingelogd (inloggen)
Geplaatst op: 1 februari 2020 om 11:39

Almaty - Harald Simon heeft vandaag in Almaty vriend en vijand verbaasd met een ijzersterke derde plek tijdens de eerste WK Finale. In de laatste bocht van de finale heat wist de Oostenrijker Igor Kononov in te halen, en pakte hiermee de derde plek. Daniil Ivanov was op het Kazachse kunstijs de sterkste, en won de wedstrijd met maximale punten. Russisch kampioen Dmitry Khomitsevich werd tweede.

Onze eigen Jasper Iwema kon aanvankelijk goed meekomen, maar kwam niet verder dan drie punten, en een 14de plek. Iwema wist tijdens zijn tweede heat nogal hoge ogen te gooien door na mega start, het de Russen Khomitsevich en Kononov behoorlijk moeilijk te maken. Toch is er nog wel wat werk aan de winkel, en kijkt hij alweer uit naar de tweede Finalewedstrijd morgen.

Naast het sterke optreden van Simon deden ook Martin Haarahiltunen en Hans Weber goed mee op het 'Russisch niveau'. Beide mannen kwamen tot aan de halve finales, maar wisten dit niet zoals Simon om te zetten in een finale start plek. Voor Haarahiltunen had er echter wel zeker meer in te zitten, en behaalde hij ook meer heatpunten dan Simon.

Overigens had het niet veel gescheeld of Weber mocht vandaag helemaal niet starten want de Duitser had zijn licentie niet goed voor elkaar. De FIM had zelfs al een aangepast startlijst bekend gemaakt, maar toch wist Weber de zaak te schikken met de FIM en kon hij gewoon van start gaan. Morgen staat de tweede Finale op het programma, ook in Almaty, en met de zelfde starttijd van 08:00 Nederlandse tijd.

De uitslag

R Naam Nat1234567P
1 Daniil Ivanov 333333321
2 Dmitry Khomitsevich 233333219
3 Harald Simon 222112111
4 Igor Kononov 323132014
5 Dmitry Koltakov 22232112
6 Dinar Valeev 33103111
7 Martin Haarahiltunen 33322013
8 Johan Weber 2R22208
9 Niclas Svensson 120306
10 Stefan Svensson 002215
11 Franky Zorn 11F215
12 Ove Ledström T11114
13 Lukas Hutla 000123
14 Jasper Iwema 111003
15 Charly Ebner 01F001
16 Vladimir Cheblokov 1d0001
17 Pavel Nekrassov 00