Afgelaste wedstrijden vanwege Corona
maandag 6 april 2020 U bent niet ingelogd (inloggen)
Geplaatst op: 2 februari 2020 om 16:48

Almaty - Nadat Daniil Ivanov gisteren met een maximale score de eerste WK Finale in Almaty wist te winnen pakte hij vandaag ook weer de dagzege. Ivanov liet alleen tegen zijn landgenoot Igor Kononov een puntje liggen, maar won voor de rest alles. Dmitry Khomitsevich werd net als gisteren tweede, en Dmitry Koltakov pakte de derde plek. Kononov werd hekkensluiter in de finale.

De wedstrijd van vandaag was behoorlijk spectaculair. Dit in de zin van vele spannende races, maar ook een reeks aan spectaculaire crashes. Voor Hans Weber liep dit echter helemaal verkeerd af, en hij werd naar het ziekenhuis getransporteerd. Weber kwam met Franky Zorn in aanraking en beide mannen haakten op het rechte stuk in elkaar. 

De exacte conditie van Weber is nog niet bekend, maar wel dat hij ribben gekneusd zou hebben. Zorn kon de wedstrijd wel weer vervolgen, maar wist zich niet echt te herpakken. Ook onze eigen Jasper Iwema was verwikkeld in een spectaculaire highsider waarmee hij een heatoverwinning weggooide. Gelukkig liep het wel goed af voor de Nederlander.

Iwema begon de wedstrijd gelijk goed door Zorn op de meet te verslaan, en twee puntjes te pakken. In zijn tweede heat moest hij rijden op zijn reservemotor vanwege een lekke voorband, en pakte wederom een puntje. Zijn twee volgende heat bleef hij puntloos, met een crash zijn laatste heat als afsluiter. Voorafgaand van de crash lag hij aan de leiding, en verspeelde dus drie punten.

Gelijk na de wedstrijd is de vrachtwagen weer ingepakt, en is inmiddels onderweg met al het materiaal naar Togliatti. Volgend weekend staan in het Anatoly Stepanov stadion de derde en vierde WK Finales op het programma.

De uitslag

R Naam Nat1234567P
1 Daniil Ivanov 333233320
2 Dmitry Khomitsevich 333323219
3 Dmitry Koltakov 333312116
4 Igor Kononov 223332015
5 Dinar Valeev 32202110
6 Harald Simon 2221119
7 Stefan Svensson 0322209
8 Niclas Svensson 20133R9
9 Lukas Hutla 101136
10 Martin Haarahiltunen d22206
11 Franky Zorn 111115
12 Jasper Iwema 2100d3
13 Ove Ledström 1110d3
14 Charly Ebner 0002d2
15 Sergey Serov 0022
16 Johan Weber 11dNN2
17 Pavel Nekrassov 0101
18 Vladimir Cheblokov 0NNNN0